سبد خرید 0

افزایش تمرکز کودکان با نشستن بر روی توپ پیلاتس!

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 11 اسفند 1395 در ساعت 15 : 3 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

توپ پیلاتس برای ایجاد تعادل بیشتر در بدن افراد طراحی شد و پس مدتی کارشناسان متوجه شدند بازی و نشستن بر روی این توپ ها تمرکز کودکان را افزایش می دهد؛ به طوری که امروزه در برخی از مدارس درجه یک جهان کودکانی که دچار اختلال پردازش حسی، افسردگی، بی قراری و بیش فعالی هستند را در کلاس درس بر روی این توپ ها می نشانند.

تا پیش از این مربیان تناسب اندام و بدنسازی از توپ پیلاتس برای تقویت عضلات مرکزی استفاده می کردند؛ عضلات مرکزی بدن شامل عضلات شکم و عضلات پشت کمر می شوند که تقویت آن ها به بهبود وضعیت شکل بدن و تعادل بیشتر می انجامد.

افزایش تمرکز کودکان با نشستن بر روی توپ پیلاتس!

c این دانش آموزان پس از نشستن بر روی این توپ ها تمرکز بیشتری برای نوشتن کلمات به دست می آورند و لغات را با وضوح بیشتری می نویسند.

محققان معتقدند نشستن کودکان بر روی توپ از چاق شدن آن ها جلوگیری می کند؛ زیرا مجبور هستند برای حفظ تعادل مدام عضلات مرکز خود را فعال نگه دارند و از داشتن فعالیت های دیگر باز می مانند؛ بنابراین پس از مدتی تمرکز آن ها افزایش یافته و راحت تر می توانند در کلاس درس بنشینند.

امروزه یک نظریه بسیار قابل بررسی مطرح شده که می گوید: نشستن اساساً چیز خوبی نیست؛ این کار مخصوصاً برای کودکان و نوجوانان سخت است؛ چون سیستم های حسگر آن ها در حال توسعه می باشد. درمان گران معتقدند با نشستن بر روی توپ پیلاتس می توان این مشکل را بر طرف کرد؛ همان طور که بچه ها برای رشد جسمانی بیشتر به پریدن و دویدن در زنگ تفریح نیاز دارند، برای توسعه سیستم عصبی آن ها نیز باید فکری کرد.

برخی از کوکان بیشتر از سایر بچه ها نیاز به تحرک دارند؛ در غیر این صورت با اختلال در پردازش مواجه می شوند؛ فعال بودن بدن اجازه می دهد مغز به کار خود مشغول بشود؛ در واقع یک مسیر عصبی وجود دارد که تعادل و سیستم حرکتی را به سیستم های هشدار مغز مرتبط می سازد.وقتی فرد بر روی توپ پیلاتس می نشیند، سطح ناپایدار و بی ثبات توپ باعث می شود برای حفظ تعادل گروه عضلات اصلی به صورت غریزی برای نگه داشتن او بر روی توپ درگیر بشوند؛ در حالی که فرد جنبش اندکی از خود نشان می دهد.

پدر و مادرها می توانند در منزل از مزایای توپ پیلاتس برای کودکان خود استفاده کنند. توپ پیلاتس برای کودکان بیش فعال صندلی بسیار خوبی است؛ زمانی که کودک روی این توپ ها می نشیند، پیوسته بدن خود را برای حفظ تعادل حرکت می دهد؛ در نتیجه انرژی اضافه را صرف این کار می کند و میل و نیاز شدید به حرکت در او بر طرف می شود.

بازی اسکواش که یک بازی تک نفره با راکت است نیز همین نتایج را دارد؛ این تمرینات تمرکز ذهنی افراد و بخصوص کودکان را تا حد قابل توجهی افزایش داده و باعث می شود پتانسیل بیشتری برای یادگیری به دست بیاورند. نیاز به جنبش جزیی از ذات کودک است و این انرژی می بایست به صورت درست مدیریت بشود. بسیاری از والدین اذعان داشتند از وقتی کودکان آن ها بر روی این توپ ها می نشینند، راحت تر مشق می نویسند، غذا می خورند، بهتر حرف می زنند و در کل آرامش بیشتری دارند.

این توپ ها حتی برای بزرگسالان نیز ابزار فوق العاده ای هستند که توسط آن می توانند انعطاف پذیری و تعادل خود را افزایش بدهند.توپ پیلاتس می بایست با قد فرد متناسب باشد؛ به طوری که وقتی بر روی آن می نشینید، کف هر دو پا را روی زمین بگذارد و زانوها زاویه 90 درجه پیدا کنند، در حالی که ران پا با سطح زمین موازی باشد.

این توپ ها حتی برای کودکانی که فعالیت بدنی کمی دارند هم توصیه می شود. برخی از کودکان زیادی آرام هستند و به اصطلاح از جای خود تکان نمی خورند؛ نداشتن فعالیت با ذات کودک و هر انسانی در تضاد است و عواقب خوبی نخواهد داشت؛ بنابراین به والدینی که کودکان بسیار آرامی دارند نیز پیشنهاد می شود از این توپ ها برای افزایش تحرک کودکان خود استفاده کنند.

اگر فرزندتان به تماشای تلوزیون علاقه فراوانی دارد و وقت زیادی را صرف این کار می کند؛ به او پیشنهاد بدهید در حین تماشای تلوزیون روی توپ پیلاتس بنشیند؛ چون با قرار گرفتن در این وضعیت مجبور می شود مدام پاها و عضلات مرکزی خود را حرکت بدهد.پس از مطالعه این مقاله در مورد مزایا و فواید توپ پیلاتس و کارآیی آن ها برای کودکانتان تحقیق کنید و خواهید دید استفاده از این توپ تا چه حد به نفع فرزند شما می باشد.بسیاری از کودکان پس از استفاده از این توپ ها ظرف چند روز توانستند با لکنت کمتری حرف بزنند و راحت تر در محیط های آموزشی بنشینند و به یادگیری بپردازند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()