سبد خرید 0

توپ پیلاتس، درمانی برای کمر درد

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 25 اسفند 1395 در ساعت 19 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

افرادی که به بیماری کمردرد مبتلا هستند با استفاده از توپ ورزشی پیلاتس می توانند به بیماری خود کمک زیادی کنند.افراد با هر سن و سالی که باشند برای جلوگیری یا حتی کمتر کردن کمر درد از این وسیله می توانند استفاده کنند و آن را جزئی از برنامه توانبخشی خود قرار دهند.توپ پیلاتس می تواند بخشی از برنامه ورزشی موفقی باشد که قادر است در توانبخشی عضلات پشت کمر نیز موثر باشد.

توپ پیلاتس، درمانی برای کمر درد

تقویت عضلات اصلی بدن مخصوصا عضلات پشت باعث ثبات و محکم شدن ستون فقرات می شود. توپ ورزشی، توپ پیلاتس و توپ سوئیسی در حالت بی ثابتی قرار دارد و بدن در حالت معمولی برای حفظ ثبات خود و نگه داشتن تعادلش باید به عضلات بدن فشار وارد بیاورد.با گذشت زمان عضلات قوی تر خواهند شد و به راحتی می توانند تعادل خود را بر روی توپ حفظ کنند.

در زمان نشستن بر روی توپ ستون فقرات حرکت نرم و آهسته ای دارد که برای حفظ تعادل این حرکات انجام می شود که همین حرکات نرم و مستمر گاهی موجب کم شدن دردها و تحریک بدن برای از بین بردن درد به صورت طبیعی می شود.ورزش با توپ ورزشی مزایای زیادی برای بدن افرادی که مبتلا به کمر درد هستند، دارد.

از جمله: افزایش قدرت عضلانی و بهبود آنها، انعطاف پذیری بیشتر و زیاد شدن حرکت ستون فقرات، تعادل بیشتر و هماهنگی عضلانی مرکز بدن برای ایجاد ثبات بیشتر ستون فقرات، کنترل وضعیت مناسب بدن بر روی توپ سبب می شود تا بتوانید استرس های روزانه بدن را کاهش دهید.زمانی که بر روی توپ قرار می گیرید، ستون فقرات با فعالیت خود باعث افزایش جریان خون در اطراف دیسک باعث فعالیت بیشتر ستون فقرات می شود و به سلامت آن بیشتر کمک می کند.

با کمک توپ ورزش می توانید برنامه های تناسب اندام، افزایش قدرت را برای بدن خود به راحتی انجام دهید و همچنین زنان باردار نیز می توانند از توپ ورزشی استفاده کنند و از مزایای آن بهره مند شوند.با کمک توپ پیلاتس می توانید مانند یک درمانگر، فیزیوتراپ عمل کرده و توانبخشی پزشک را برای بدن خود انجام دهید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()