سبد خرید 0

ده دلیل برای استفاده از توپ پیلاتس به عنوان صندلی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 1 اسفند 1395 در ساعت 18 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ده دلیل برای استفاده از توپ پیلاتس به عنوان صندلی

توپ سوئیسی در واقع همان توپ جیم بال است که از آن می توان به عنوان صندلی نیز استفاده کرد. زمانی که در منزل پشت میز مطالعه نشسته اید یا تلوزیون تماشا می کنید، می توانید بر روی این توپ بنشینید؛ اما این کار چه فایده ای دارد؟

1- توپ به دلیل شکل مدوری که دارد پایدار نیست و نرمی آن باعث می شود مانند فنرعمل کند؛ ناپایداری و حالت فنری توپ پیلاتس منجر می شود بدن در هنگام نشستن بر روی آن مدام در تلاش باشد تعادل خود را حفظ کرده و از روی توپ سر نخورد؛ این شرایط موجب می گردد بدن متوازن تر بشود؛ در نتیجه شکل ستون فقرات اصلاح خواهد شد.

2- با گذشت زمان عضلات کمر تقویت شده و احتمال کمردرد از بین می رود.

3- نشستن و انجام تمرین ورزشی با توپ پیلاتس انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهد؛ کسانی که بدن انعطاف پذیری دارند سایر کارهای روزانه و تمرینات ورزشی را بهتر انجام می دهند؛ کارآیی بدن آن ها افزایش پیدا کرده و کمتر آسیب می بینند.

4- زمانی که بر روی توپ سوئیسی می نشینید مجبور هستید مدام وضعیت نشستن خود را تغییر بدهید؛ بنابراین احتمال آسیب های مزمنی که در اثر نشستن در یک حالت اتفاق می افتد از بین می رود.

5- هنگامی که روی صندلی می نشینید و کاری ندارید معمولاً با فشار آوردن به نوک انگشتان خود بدن را تکان می دهید؛ مخصوصاً اگر صندلی کمی حالت چرخشی داشته باشد. هنگامی که بر روی توپ پیلاتس می نشینید، ناچار هستید مدام با تکیه بر پنجه پا بدن را به حرکت در آورید؛ بدین ترتیب عضلات عمیق و سطحی، بخصوص عضلات مرکزی مدام در تلاش هستند تا موقعیت مناسب را حفظ کنند؛ در این حالت عضلات شکم بدون هیچ حرکت خاصی درگیر می شوند.

6- تصور کنید تمام مدتی که پشت میز کار خود در حال انجام امور روزانه هستید بر روی توپ پیلاتس بنشینید و عضلات برای حفظ تعادل در حال فعالیت باشند؛ در این صورت خیلی زود شکم عضلانی و تختی پیدا می کنید و دیگر نیازی نیست وقت زیادی را صرف ورزش کنید.

7- نشستن بر روی توپ پیلاتس باعث می شود مدام تحرک داشته باشید و انرژی بدن را افزایش می دهد؛ با استفاده از این توپ پس از پایان یک روز کاری به جای این که خسته باشید انرژی بیشتری به دست خواهید آورد.

8- هر چه فعالیت بدن بیشتر باشد، بدین معنی است که کالری بیشتری از دست می دهید؛ در صورتی که بتوانید روزانه 350 کالری بیشتر از حالت عادی بسوزانید، در هر 10 روز حدود نیم کیلوگرم وزن از دست می دهید که این فقط با نشستن بر روی توپ پیلاتس میسر می شود.

9- توپ سوئیسی در مقایسه با سایر دستگاه ها و وسایل ورزشی چندان گران قیمت نیست و حتی از صندلی کار ارزان تر می باشد؛ بنابراین خرید یک توپ سوئیسی به جای صندلی مقرون به صرفه می باشد.

10- با توپ پیلاتس می توانید تفریح کنید؛ این وسیله بسیار جذاب است و مدت زیادی شما را سرگرم می کند؛ یعنی در حالی که دارید کالری می سوزانید و فعالیت بدنی مفیدی انجام می دهید از نشستن و جست و خیز کردن با این توپ لذت می برید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()